5 tipov na najlepšie tvrdé darčeky pod stromček

Vianoce sú čoskoro tu a Ježiško už pomaly klope na dvere. Pokiaľ hľadáte pomyselnú čerešničku medzi darčekmi a chcete obdarovať svojich blízkych niečím praktickým, ale netrúfate si vybrať niečo tak špecifické ako je elektrické či akumulátorové náradie, Doktor Kladivo má pre vás 5 tipov na darčeky, ktoré uspokojí aj toho najnáročnejšieho kutila či profesionála.

1. Facom prachotesná račňa s aretáciou

Bezpečné a rýchle povoľovanie či uťahovanie skrutiek a matíc? Žiadny problém s dômyselnými račňami Facom, s ktorými môžete pracovať v ťažko prístupných miestach. Pogumované držadlo spríjemní prácu a uľahčí námahu. Bezpečnosť práce by mala byť na prvom mieste. Na to myslel aj výrobca Facom. Vďaka závesnému otvoru v rukoväti je možné račňu bezpečne zaistiť v prípade práce vo výškach a tým zamedziť riziku pádu náradia a následného poranenia. Račňa je vybavená aretáciou zaisťujúcou pevné držanie hlavice na ovládanie štvorhranu. Prach, nečistoty či kovové piliny neohrozia veľmi dlhú životnosť stroja. Toto náradie oslní skutočne každého. 

Fotografia: Facom prachotesná račňa s aretáciou

2. Metabo lepiaca tavná pištoľ KE 3000

Každá kreatívna duša, kutil či profesionál iste ocení vo svojej dielni lepiacu tavnú pištoľ. Nemecká značka Metabo ponúka lepiacu tavnú pištoľ KE 3000 s presným dávkovaním vďaka mechanickému posuvu tavného lepidla. Topný prvok PTC zaručuje konštantnú teplotu a optimálne spracovanie lepidla. Tavná pištoľ sa hodí na lepenie dreva, plastu, kartónu, skla, keramiky, kameňa, textilu, korku, kože, ale aj na utesnenie medzier a špárovanie či na opravy pomocou tavného lepidla. Samozrejmosťou je aj drôtená spona s opornou plochou na kryte pre pohodlné a bezpečné odloženie pištole. Žiadne odkvápané lepidlo a znečistené pracovné prostredie zaručí tryska s guľovým uzáverom. Lepiaca tavná pištoľ Metabo bude ozdobou každej dielne.

Fotografia: Metabo lepiaca tavná pištoľ KE 3000

3. Kärcher vysokotlakový čistič K5 Compact

Auto, bicykel, motorka alebo detské odrážadlo sa už dnes nájde takmer v každej domácnosti. Udržovať týchto nenahraditeľných pomocníkov čistých môže byť občas namáhavé. Na uľahčenie práce nielen pri čistení prepravných prostriedkov sa hodí vysokotlakový čistič, ktorý je ideálnym darčekom pre všetky vekové kategórie. Vapka značky Karcher K5 Compact ponúka kompaktné rozmery, vďaka ktorým je preprava celého zariadenia nenáročná na priestor. Výhodou je možnosť nastavenia výšky hliníkovej rukoväte, a to vertikálne, ale aj horizontálne. Čistič je vhodný na stredne silné znečistenie a pýši sa celoplošným výkonom 40 m²/h. Inovatívne uloženie hadice umožňuje vysokotlakovú hadicu navinúť na predný kryt a následne upevniť gumovou páskou pre ešte kompaktnejšiu prepravu či uloženie stroja. Veľmi prívetivý je aj obsah balenia, ktorého súčasťou je rotačná tryska, vysokotlaková hadica s dĺžkou 8 metrov a vysokotlaková pištoľ. Tento darček určite poteší všetkých vášnivých cyklistov, motorkárov či milovníkov áut alebo len poriadkumilovných vlastníkov domov s terasou, dlažbou a záhradným nábytkom. 

Fotografia: Vysokotlakový čistič bez ohrevu K5 Compact

4. Sada náradia Extol Lady

Doktor Kladivo myslí aj na ženy. Máte vo svojej blízkosti ženu so zmyslom pre design a milovníčku kutilstva? Ideálnym darčekom a zároveň aj základnou výbavou do dielne by mohla byť ružová sada náradia Extol Lady. Základom každej dielne sú určite skrutkovače. V tejto ružovej sade sú skrutkovače krížové a ploché. Výrobca nezabudol ani na kladivko s ružovým prúžkom na násade. Ulamovací nožík sa hodí takmer pri každej kreatívnej práci a taktiež aj zvinovací meter s dĺžkou zvinovacieho pásma 2 m. A mnoho ďalšieho. Náradie je bezpečne uložené v designovej textilnej taške na zips s uškami. Jednoducho štýlové náradie za každých okolností.

Fotgrafia: Ružové náradie Extol Lady


5. Set multifuknčného vreckového náradia Narex

Viac náraďových pomocníkov v jedinom produkte, ktorý navyše strčíte do vrecka? Áno, presne tak. Českolipský výrobca Narex poteší všetkých dobrodruhov aj kutilov. Premyslená limitovaná edícia vreckového náradia Multi Kit Transformer obsahuje viacúčelový priemyselný rezák so zásobníkom náhradných ostrí Industrial Cutter, odolný zatvárací nôž Pocket Knife a dômyselnú vreckovú kombináciu Multi Tool z kvalitných nerezových a kompozitných materiálov. Kombináciu Multi Tool možno jednoducho prestaviť na tradičné kombinované kliešte združujúce klasické štiepačky, tzv. čapovky a ohýbacie kliešte. Toto multifukčné náradie nesmie chýbať žiadnemu kutilovi.

Fotografia: Set multifuknčného vreckového náradia Multi Kit Transofrmer Narex

Potrebujete poradiť pri výbere elektrického či akumulátorového náradia? Kontaktuje Doktora Kladiva prostredníctvom e-mailu technickeotazky@doktorkladivo.sk a my vám radi poradíme s výberom.

Všetky novinky

Súvisiace produkty