47
1643 €
136 W
1000 W
1 kg
13 kg

Vŕtačky

Ponúkame rozmanitý sortiment vŕtačiek pre profesionálov aj občasnú prácu kutilov od rokmi preverených značiek náradia. Vyberte si z rady modelov akumulátorových, stojanovýchdiamantových vŕtačiek aj modelov s príklepom či bez príklepu a ponuky príslušenstva a spotrebného materiálu. Prinášame rôzne modelové varianty prispôsobené vysokým požiadavkám pre vašu rýchlu a komfortnú prácu.  

Vŕtacie kladivo

Vŕtacie kladivo využijete najmä pri vŕtaní do stavebných materiálov, akými sú betón, murivo či kameň. Vizuálne sa podobajú vŕtačke s príklopom, avšak princíp ich fungovania je úplne iný. Vŕtacie kladivá obsahujú piest, ktorý opakovane stlačuje vzduch nad sebou a prenáša rázy príamo na vŕták. Tento princíp sa nazýva elektro-pneumatický príklop a jeho účinnosť je výrazne vyššia než u mechanickom príklope. Z tohto dôvodu sú vŕtacie kladivá vhodné pre náročnejšie vŕtanie, kde sú účinnejšie ako príklopové vŕtačky. Pri práci so stavebnými materiálmi použitie vŕtacieho kladiva veĺmi kráti čas. Rovnakú prácu zvládnete rýchlejšie a s menšou námahou.  

Akumulátorová vŕtačka

Veľkou prednosťou aku vŕtačiek je mobilita a možnosť pracovať kdekoľvek bez nutnosti káblu či elektriny. Skladajú sa z vlastného tela vŕtačky a odnímateľného akumulátora, napájané sú prostredníctvom akumulátorového článku, podľa ktorého sa riadi výkon a doba práce. Vďaka absencií káblu sa dostanete i do ťažko prístupných miest a uľahčíte si prácu vo výškach. Dĺžku pracovnej doby a výkon určuje akumulátorový článok, vo všetkých ostatných parametroch je možné zrovnať aku vŕtačku s elektrickou. Vybíjaním klesá i výkon vŕtačky, pre vyšší uživateľský komfort doporučujeme pri výbere zvážiť prikúpenie náhradného akumulátora.

Kritéria výberu

Výkon: Čím výšší je napätie (V). tým vyšší je výkon.

Výdrž: Čím výššia je kapacita akumulátora (Ah), tým dlhšia je výdrž.

                      

Vŕtačky s káblom. vc. aku vŕtačky

Bežná vŕtačka je závislá na elektrickej sieti , to znamená, že pri jej užívané ste nútení spoliehať sa na blízkosť  elektrickej zásuvky. Do tela je napevno zabudovaný pôvodný kábel, čo môže uľahčiť prácu vo výškach a v zlom teréne. Výhodou klasických vŕtačiek s káblom je nižšia obstáravacia cena a konštantný výkon, ktorý je na rozdiel od akumulátorovej vŕtačky po celú dobu stabilný.

                      

Príklopová vŕtačka vs. bez príklopu

Keď si budeme klásť otázku, či zvoliť vŕtačku bez príklopu, či príklopovú vŕtačku, ujasnite si dopredu, s akými materiálmi budete pracovať. Pre základné práce, akými sú vŕtanie do dreva alebo betónu , postačí vŕtačka bez príklopu. Pokiaľ sa chystáte pracovať i s tvrdším materiálom a chcete univerzálnu vŕtačku , zvolte radšej variantu s príklopom. Získate tak možnosť zapnúť či vypnúť príklopový mechanizmus, vďaka ktorému v prípade potreby jednoducho vŕtate aj do tvrdých stavebných materiálov ako kameň, oceľ, či betón. Pri práci s mäkším materiálom príklop vypnete, aby ste predchádzali poškedeniu materiálu. Pre vyššiu efektivitu je treba myslieť na výber kvalitného príslušenstva, najmä potom vrták prispôsobený práci s tvrdým materiálom.

Stojanové vŕtačky:

Hlavnou prednosťou stojanových vŕtačiek je bezpochyby presnosť. Sú pevne uchytené v stojane a zaisťujú užívateli stabilné zázemie pre vrty dier. Disponujú vyššou hmotnosťou, aby vytvorili pevnú základňu pre precízne práce. Ocenia ju napríklad výrobci nábytku a iní remeselníci. Vďaka postaveniu na mieste a zabudovanému poháňaciemu káblu sa vyhnete nutnosti držať vŕtačku v ruke a dokážete sa plne koncentrovať.

                                  

Šrovbovanie:

Kladiete si otázku, čo z trojice elektrocká vŕtačka vŕtací šrovbovákeklektrický šrovbovák zvoliť pri šrovbovaní?

Elektrická vŕtačka:

Nie je primárne určená ku šrovbovaní, ale aj napriek tomu sa dá s určitým obmedzením k nemu  využíť.  Pokiaľ chcete vŕtačku využiť i pri šrovbovaní , je pri výbere dôležité voliť vŕtačku s plynulou reguláciou. Regulácia ovplyvní rýchlosť točenia, výkon je však stále rovnaký. Vŕtačky neumožňujú nastavovať doťahovací moment, vďaka ktorému sa pri dosiahnutí nastavenej sily zastaví.

Vŕtací šrovbovák

Je vhodný pre šrovbovanie. Kombuje funkcie elektrickej vŕtačky a šrovbováku. Vďaka tomu ľahko zastúpi vŕtačku, ale naviac je vybavený nastavením doťahovacieho momentu . Nehrozí teda strhnutie závitu šrovbu.

Elektrický šrovbovák

Na rozdiel od vŕtačky sa dá jeho vystúpnú časť uchytiť šrovbovací nástavec bitov. S elektrickými šrovbovákmi sa stretnete najčastejšie pri profesionálnej práci. Doťahovací moment môže byť elektrický alebo mechanický. V mechanizme je umiestenená odpojovacia spojka, ktorá po dosiahnutí požadovaného zanorenia šrovbu alebo vrtu vypne šrovbovaní.