52
408 €

Ponorné čerpadlá

Vyberte si z ponorných čerpadiel , ktoré ponúkame ako autorizovaný predajca. Zvyčajne sa ponorné čerpadlá od používajú v prípadoch, keď je potrebné ponoriť ich priamo do čerpanej kvapaliny. Potom čerpajte vodu zo studne, zo žumpy, z vrtu, z bazéna, z garáže alebo zo suterénu. Ak máte kopanú studňu, pri výbere čerpadla zvážte predovšetkým výtlak, prietok a dĺžku prívodného kábla. Pre ešte jednoduchšiu prácu ponúkame špecializované  príslušenstvo čerpadiel. Sme autorizovanými zástupcami obľúbených značiek ponorných čerpadiel Bosch, Karcher, Metabo, Extol Craft, Extol Premium a ďalších radov.

Ako si vybrať ponorné čerpadlo

Zamerajte sa na hĺbku kvapaliny pod hladinou, ako aj jej typ. Dôležitá je aj vzdialenosť, do ktorej ju chcete ponorným čerpadlom čerpať.Základom väčšiny ponorných čerpadiel je plavákový spínač, ktorý je priamo súčasťou čerpadla.

Akon sa vyčerpá všetka voda, plavákový spínač automaticky vypne čerpadlo.

Dôležitú úlohu pri výbere ponorného čerpadla zohráva typ kvapaliny, jej viskozita a množstvo nečistôt. Niektoré ponorné čerpadlá sú vhodné aj na čerpanie fekálnej a odpadovej vody obsahujúcej pevné častice. Samozrejme, rovnako vhodné sú aj na čerpanie bežnej úžitkovej vody. Tento typ ponorných čerpadiel sa označuje ako čerpadlá. 

Pri výbere ponorného čerpadla zohráva úlohu aj frekvencia používania. Rovnako ako požadovaný tlak vody

V neposlednom rade je samozrejme potrebné zohľadniť aj celkový výkon ponorného čerpadla. To znamená udávaný prietok v jednotkách objemu za jednotku času. Napríklad na bežnú spotrebu vody v domácnosti, na splachovanie toalety alebo na umývanie, budete potrebovať ponorné čerpadlo s výkonom aspoň 2 m3/h.