16
839 €
125 W
1670 W
0 kg
17 kg

Brúsky

U Doktora Kladiva nájdete hromadu kvalitných brúsok pre ľahké opracovanie kovu, dreva aj plastu. Mnohostranné využiteľné brúsky zastanú delenie, skracovanie aj brúsenie, v ponuke nájdete modely pre profesionálnych remeselníkov aj kutilov. Vyberte si z množstva uhlových, excentrických, vibračných a mnohých ďalších brúsok od tradičných výrobcov náradia. Ponúkame množstvo príslušenstva aj spotrebného materiálu, ktoré rozšíria možnosti vášho stroja. 

Uhlové brúsky

Uhlové brúsky sú efektivným nástrojom pre delenie kovov a brúsenie rôznych materiálov. Ľudovo ju nazývame flexa, karbina, karboflexka či rozbrusovačka. Výkonnejšie brúsky zvládnu vyššiu záťaž bez prehrievania.

Výberom kotúča ( rezný, brusný) u uhlových brúskach stanovíte možnosti využitia – hodí sa k rezaniu materiálu aj k hrubému brúseniu. Často ju využívame pri delení obdkladov. V ponuke sa obvykle vyskytujú 4 priemerykotúča ( 115 mm ,125 mm, 150 mm, 230 mm) Všeobecne platí, že čím väčší priemer kotúča má brúska, tým vyšší je príkon a hmotnosť. Voľbou väčšieho priemeru kotúča dosiahneme i vyššiu hĺbku rezu.  Hmotnosť jednotlivých modelov sa však značne líši , preto pri výbere brúsky pozorne zvážte, k čomu ju budete využívať.

Vibračné brúsky

Vibračné brúsky využijete predovšetkým pri práci s drevom. Docielite s nimi nie len precízne brúsenie, ale ľahko odstránite nátery, Ich prednosťou je kľudný chod a integrované odsávanie zarušujúce precíznosť výsledku. Pri výbere sa stretnete s dvoma druhmi vibračných brúsok , kotré sa delia podľa ich tvaru. Obdĺžníkové brúsky nájdu uplatnenie pri brúsení veľkých , rovných ploch. Majú totiž vyšší výkon. Naopak s nižším výkonom sa sa stretneme u menších delta brúsiek, úpreto sa hodia k brúseniu menších ploch, rohov a hrán.

Excentrické brúsky

S excentrickými brúskami sa najčastejšie stretávame pri finálnych úpravách povrchu (dreva, kovu a plastu). Ich hlavnou prednosťou je , že nezanechávajú stopy po brúsení. Využijete ich pri začisťovaní po hrubšom brúsení vypuklých povrchov, odstránenie hrdze z karosérií apod. Pri brúsení s jemnými papiermi ( zrnitosť 100-400) doporučujeme excentrické brúsky s príkonom motoru 250 až 550 W. K dosiahnutiu dobrých výsledkov s hrubšími papiermi ( zrnitosť 100 a menej) zvoľte radšej typ s príkonom 500 až 750 W.

Pásové brúsky

Pásové brúsky sú určené k hrubému brúseniu rôznych materiálov (drevo, kovy, plasty). Namiesto brúsnych papierov sú využívané tzv. brúsne pásy, ktoré sú taktiež označované číslom zrnitosti (najhrubší – 20, najjemnejší – 400).

 

 

Typy brúsok
Úhlové Vibračné Excentrické Pásové
flexy alebo rozbrusovačky; k hrubému brúseniu alebo rezanie materiálu; drevo, betón, murivo, plast, kovy broušení dřeva; odstranění starých nátěrů a barev; obdélníkové a delta vibrační brusky finálna úprava povrchu hrubé brúsenie dreva, plastov a kovov

 

 

Kotúče do uhlových brúsok
Brúsne Rezné Diamantové Univerzálne
opracovávanie plôch z kovových a nerezových materiálov, zrážanie hrán, obrusovanie zvarov apod delení obrobkov u kameňa, liatiny, ocele, hliníku i plastov rezanie a brúsenie veľmi tvrdých materiálov – betón, mramor, kameň apod. potreba častého striedania techniky rezania a brúsenia– bez zložitej výmeny
Lamelové Drôtené
jemné brúsenie, dokončovacie práce hrubé obrusovanie, očistenie plôch