0
720 €

Uhlové brúsky

Delenie, brúsenie a vŕtanie veľmi tvrdých materiálov? Pokiaľ sa chystáte s uhlovou brúskou pracovať s odolnými materiálmi, je dôležité zvoliť vhodný kotúč. Vyberte si diamantové kotúče  pre prácu s brúskami od Doktora Kladiva. Ponúkame diamantové kotúče pre profi aj hobby stolné píly a benzínové píly a uhlové brúsky aj bohatú škálu  príslušenstva.

Diamantové kotúče sú špeciálne nástroje určené pre uhlové brúsky, často označované ako "flexy". Tieto kotúče sú vybavené diamantovými zrnami, ktoré sú zapustené do kovového kotúča. Vďaka tomu poskytujú vynikajúce rezné schopnosti a sú obzvlášť užitočné pri práci s tvrdými materiálmi, ako sú betón, dlaždice, kameň, žula alebo keramika.

Použitie diamantových kotúčov je široké. Medzi najbežnejšie aplikácie patrí rezanie, brúsenie a leštenie rôznych typov povrchov. Sú ideálne na presné a čisté rezy, a to aj do veľmi tvrdých materiálov. Diamantové kotúče sa vyznačujú dlhou životnosťou a účinnosťou, vďaka čomu sú ekonomicky výhodné na profesionálne použitie v stavebníctve a remeselnej výrobe.

Pri výbere diamantového kotúča je dôležité zvážiť niekoľko vecí. Medzi najdôležitejšie patria:

Typ materiálu: Rôzne kotúče sú určené pre rôzne materiály. Je dôležité vybrať si diamantový kotúč, ktorý je špeciálne navrhnutý pre materiál, s ktorým budete pracovať.

Veľkosť a priemer kotúča: Musí zodpovedať špecifikáciám uhlovej brúsky.

Typ rezania: Niektoré kotúče sú určené na mokré rezanie, iné na suché rezanie. Mokré rezanie pomáha znižovať prašnosť a predlžuje životnosť kotúča.

Kvalita a cena:Vyššia kvalita zvyčajne znamená dlhšiu životnosť a lepší rezný výkon, ale aj vyššiu cenu.