628
1816 €

Robotické kosačky

Vychutnajte si chvíle v záhrade s pekným a pohodlným trávnikom. Ako to dosiahnuť? Vyberte si z ponuky robotických kosačiek . Stačí nastaviť robotickú kosačku od Kladiva. Sečie úplne bez ľudskej pomoci a nabíja sa v nabíjacej stanici, potom sám vyrazí na trávnik. Plochu pre automatické kosenie stačí vymedziť vymedzovacím káblom. V tejto oblasti robotická kosačka kosí náhodne, ale organizovane. Na jedno nabitie batérie dokáže pracovať niekoľko hodín. Inštalácia robotickej kosačky je veľmi rýchla. V ponuke nájdete aj ďalšie stroje na opatrovanie záhrady vrátane hromady príslušenstva ku kosačkám a mulčovačom. V oblasti záhradného vybavenia pôsobíme už mnoho rokov. Sme autorizovanými zástupcami obľúbených značiek robotických kosačiek Bosch, Karcher a ďalších.

Ako si vybrať robotickú kosačku?

Robotické kosačky (robotické kosačky alebo automatické kosačky) sa môžu líšiť výkonom a nastaveniami.

1) Výrobcovia udávajú veľkosť maximálnej alebo optimálnej plochy, pre ktorú je robotická kosačka skonštruovaná.

2) Výrobcovia zvyčajne uvádzajú výdrž robotickej kosačky na jedno nabitie v m² alebo ako čas kosenia. V ťažšom teréne sa výdrž batérie samozrejme znižuje.

3) Maximálny sklon pozemku, ktorý môže automatická kosačka prekonať. Zvyčajne sa udáva ako uhol sklonu alebo ako % prevýšenia.

4) Najmenšia priechodná šírka, ktorú robotická kosačka nielen prejde, ale aj dobre pokosí.

5)Ako vysoko nad zemou bude kosačka kosiť steblá trávy.

6) Výsledok kosenia závisí aj od typu prevodovky (pevná alebo automatická).

7) Hlučnosť kosačky (tichá do 65 dB).

8) Hmotnosť kosačky (7 - 20 kg).

9) Čas nabíjania batérie robotickej kosačky.

10) Pokročilé funkcie - GPS, ultrazvuková detekcia prekážok, mobilné ovládanie, inteligentná kosačka, alarmy alebo dažďový senzor.