Recenzia kolobežky Narex ESN 400 Long Run

Tím Doktora Kladiva sa pustil do testovania akumulátorovej kolobežky Narex ESN 400 Long Run. Pretože veríme, že sa veci musia skúsiť na vlastnej koži, vyrazili sme do terénu a spísali pre vás naše pocity. Kolobežka ESN 400 Long RUN od tradičného českého výrobcu Narex sľubuje dojazd až 40 km, nabíjací čas plne vybitého akumulátoru okolo 5 hodín a rýchlosť jazdy až 29 km/hod. Podľa popisu výrobcu ju ľahko zložíte a prenesiete. 

 

Fotografia: Testovanie kolobežky Narex ESN 400 Long Run.

PRVÉ DOJMY

Už od pohľadu je kolobežka skutočne pevná a stabilná. Sľubovaná rýchlosť sa javí vcelku ambiciózne, takže si dávame za cieľ sa na ňu zamerať. Vizuálnu stránku chválime, voľba matnej čiernej skvelo spolupracuje s tyrkysovo modrou, ktorú Narex zvolil pre detaily, celkovo stroj pôsobí elegantne a nenásilne. Čo nás všetkých zaráža, je absencia zámku, trochu sa dohadujeme, ako kolobežku zaistiť v prípade, že ju odložíme pri obchode. Celkovo sa ale na testovanie tešíme a postupne skúšame komplet všetci. Spísaním konkrétnych recenzií poverujeme dve kolegyne vystupujúce v tomto prípade ako hovorca tímu, všetci sme zo samotnej jazdy skutočne nadšení a zvažujeme, že si zaobstaráme prvého firemného (kolo)maznáčika.

 

Fotografia: Kolobežka je pri jazde stabilná a komfortná.

RECENZIA

Vendula

Testovať kolobežku Narex bola radosť. Kombinácia pekného počasia a plynulej jazdy, ako po chodníku, tak po cyklotrase, mi dovolilo si jazdu naplno užiť. Musím pochváliť umiestnenie AKU článku, ktorý nie je u kolobežky Narex v spodnej časti, ale v stĺpci riaditok – nemusela som sa báť nájazdov na chodník.

Po cyklotrase kolobežka frčala takpovediac sama. Slabinou boli jazdy do kopca, kde kolobežka citeľne strácala na sile. Tieto stratené body kolobežka získala späť na štrku, ktorý prekonala pomerne hladko. Celkovo túto narexácku novinku hodnotím pozitívne. Pôžitok z jazdy, jednoduché zloženie a rozloženie kolobežky a pohodlné nájazdy a zjazdy na obrubníky. Maximálnu rýchlosť sa mi podarilo vytiahnúť s plným batohom na 25 km/h. Čo mi skutočne chýba vo výbave kolobežky je zámok, aby som v prípade nákupov mohla kolobežku vonku pohodlne zamknúť a nemusela ju ťahať so sebou.

 

Fotografia: Testovať kolobežku Narex bola radosť.

Petra

Priznám sa, že so svojim strachom zo všetkého nového som si nebola istá, že budem môcť recenzovať. Prinášam ale dobrú správu. Aj bez športovej prípravy zvládnete bezbolestnú jazdu a dokonca po chvíľkovom otáľaniu prejdete k pôžitku. Za mňa je kolobežka skvelou alternatívou pre kratšie cesty do práce. Ovládanie je intuitívne, regulácia rýchlosti prebieha plynulo, a napriek tomu že ide o kolobežku, stroj je sám o sebe stabilný a pri jazde sa cítite bezpečne. Mínus vidím v ťažšej váhe – aj keď išla kolobežka jednoducho zložiť, so stúpaním do bytu bez výťahu som mala problémy. Pokiaľ kolobežku len vediete vedľa seba, je treba dávať pozor, manipulácia v zatáčkách je niekedy nepohodlná. Aj tak celkovo klady vysoko prevyšujú zápory, za mňa super moderný ekologický stroj na rýchle približovanie do cieľa.

 

Fotografia: Regulácia ovládania rýchlosti je plynulá, prednosťou je podsvietený displej. 

 

Fotografia: Narex sa drží klasickej modrej, ale volí moderný tyrkysový odtieň - za nás skvelá voľba pre kombináciu s matnou čiernou. Design je svieži, ale nie rušivý. 

 

Fotografia: Na prenos kolobežku jednoducho zložíte. 

 

Zaujíma vás niečo ohľadom Narex kolobežky ESN 400 Long Run? Napíšte nám na technickeotazky@doktorkladivo.sk  a my vám radi poradíme.

Všetky novinky