Na bicykel s Doktorom Kladivom

Doktor Kladivo miluje cyklistiku. Vďaka tomu dobre vie, že o bicykel je potrebné sa poriadne starať. Pravidelná a poctivá starostlivosť nielenže udržuje tento obľúbený dopravný prostriedok v kondícii a predlžuje počet spoločných najazdených kilometrov, ale taktiež môže poslúžiť ako mentálna hygiena. Preto pre vás Doktor Kladivo na svojom webe vytvoril novú kategóriu, v ktorej si môžete vybrať produkty, ktoré vášho dvojkolesového miláčka vyladia do detailu.

Fotografia: Akumulátorová hustilka UniversalPump 18 V Bosch

1. Umy to!

Čistota je nielen pol zdravia, ale aj základ starostlivosti o bicykel. U Doktora Kladiva si rozhodne vyberiete. Vysokotlakové čističe zvládnu očistiť bicykel od nahromadených nečistôt. Navyše výrobci dnes myslia aj priamo na cyklistov. Napríklad firma Kärcher ponúka mobilný outdoorový čistič s príslušenstvom vhodným na čistenie bicykla. Vapka OC 3 Bike Box je kompaktná a svojimi malými rozmermi nezaberie žiadne miesto v kufri auta. Mobilná je predovšetkým vďaka integrovanej batérii a nádržke na vodu, čím odpadá nutnosť prípojky k sieti či ku zdroju vody. Čistič je nadupaný príslušenstvom, vďaka ktorému svoj bicykel vyčistíte do novoty a zároveň neponičíte citlivé plochy. Univerzálnou kefou dokážete vyčistiť ťažko prístupné miesta ako aú napríklad podbehy kolies. Čistič bicyklov a motoriek si poradí s prachom, hmyzom či s nečistotami obsahujúcimi olej. Svoje čistiace dielo vyladíte do posledného detailu s utierkou z mikrovlákna, ktorá osuší vybavenie pred uložením.

Fotografia: Čistič OC 3 BIKE značky Karcher

Či už horský, cestný či mestský bicykel, všetky potrebujú správny tlak v pneumatike, vďaka čomu dosiahnete lepších jazdných vlastností a môžete tak aj predísť defektu. Na trhu dnes už zoženiete veľké množstvo hustiliek, pumpičiek či aku kompresorov. Pokiaľ však hľadáte kompaktného a efektívneho pomocníka, ktorého bez problému strčíte do brašne na bicykel, Doktor Kladivo jednoznačne odporúča pumpičku EasyPump značky Bosch. Akumulátorová pumpa je intuitívna a meria v reálnom čase. Pomocou funkcie predvoľby dosiahnete presné nafúknutie, a to až do 10,3 baru. Výhodou pumpičky je jej univerzálnosť. Dodáva sa s rôznymi adaptérmi úhľadne uloženými v priehradke, vďaka ktorým si dokáže poradiť so všetkými typmi pneumatík. Zvládne však dofúkať aj lopty či menšie vybavenie na vodné športy. Ideálny pomocník pre všetkých členov rodiny.

Fotografia: Akumulátorová pumpička EasyPump Bosch

3.Buď vidieť!

Jazdíte za tmy do práce? Alebo si radi svoje cyklojazdy predlžujete až do neskorého večera? Za tejto situácie je dobré byť vždy dobre vybavený. Povinné vybavenie bicykla v prípade zníženej viditeľnosti je predné biele a zadné červené svetlo. Doktor Kladivo má vo svojej ponuke tzv. blikačky v rôznych variantách.  Či už v sete alebo jednotlivo. Niektorí cyklisti skôr vsádzajú na čelovky, keďže majú často vyššiu svietivosť a môžu si za jazdy posvietiť kam práve potrebujú. A pre úplných fajnšmekrov má Doktor Kladivo špecialitku od značky Extol. Na mrazivejšie rána je ideálna čiapka s vpredu zabudovaným svetlom a vzadu s odrazkou.

Fotografia: Čelovka Solight

4. Maj štýl!

Pre všetkých vášnivých kutilov, ktorí by radi reprezentovali svoju obľúbenú značku náradia, má Doktor Kladivo dobrú správu, pokiaľ ste zarytým fanúšikom nemeckého výrobcu Metabo. Ako novinku totiž na e-shope nájdete športový vak, ktorý unesie nevyhnutné drobnosti potrebné na kratšie jazdy. Desiatu, telefón či peňaženku už nemusíte nechávať doma. Na bicykel, korčule či len tak von, vybavený s Metabom! Doktor Kladivo ponúka ponožky značky Metabokrátke či dlhé, zelené či čierne, každý si vyberie. Kvalita zaručená.

Fotografia: Športový vak Metabo

5. Buď vždy pripravený!

Občas sa niečo pokazí, preto pri sebe vždy majte potrebné náradie na pomoc. Pripravte si svoju vlastnú cyklistickú „kápézetku“. Doktor Kladivo radí do krabičky poslednej záchrany určite prihodiť kliešťový kľúč XS od Knipexu. Malý, ale extrémne šikovný kľúč s dĺžkou len 100 mm. Vďaka hladkým čeľustiam kľúč môžete používať aj na chróm, a navyše ho môžete nastaviť do desiatich rôznych polôh. Vaše prsty sú navyše v bezpečí, pretože kľúč disponuje krytom chrániacim prsty. Ako všetky tipy Doktora Kladiva, tak aj tento kľúč má rôznorodé využitie. Bude sa vám skvelo hodiť aj na prácu doma či na záhrade.

Fotografia: Kliešťový kľúč Knipex XS

 

Potrebujete poradiť pri výbere elektrického alebo akumulátorového náradia? Kontaktuje Doktora Kladiva prostredníctvom e-mailu technickeotazky@doktorkladivo.sk a my vám radi poradíme s výberom.

Všetky novinky

Súvisiace produkty