Dobrodružné leto s Doktorom Kladivom

Letné prázdniny sa nezadržiteľne blížia a s nimi aj obdobie stanovania, kempovania a cestovania. Pokiaľ patríte medzi dobrodruhov a radi letné dni a večery trávite v prírode, ale zároveň nechcete prísť o niektoré výhody a vymoženosti z bežného života, tím Doktora Kladiva na základe svojich vlastných skúseností zostavil rebríček top produktov, ktoré by vám rozhodne nemali chýbať, či už trávite dovolenku pod stanom, v obytnej dodávke či v kempe. Pokiaľ vám však v článku chýba nejaký produkt k dokonale dobrodužnému letu, môžete si tiež prehliadnuť produkty v kategórii camping, ktorá je nabitá produktami vhodnými na kempovanie.

 

Fotografia: Dobrodružné leto s Doktorom Kladivom

1) Čelovka 

Nech je svetlo! Úplne najuniverzálnejším a za celý tím Doktora Kladiva najužitočnejším produktom v kategórii kemping je jednoznačne čelovka. Využijete ju nielen doma, ale aj vonku. Na bicykli, korčuliach či v noci pri čítaní knih. Tiež je skvelým parťákom pri hľadaní zatúlaných vecí v stane a navyše dodá odvahu. Ísť v noci mimo stan na záchod si niekedy žiada veľa kuráže. Doktor Kladivo má vo svojom repertoári široký výber čeloviek rôznych značiek. Vyberať môžete medzi nabíjacími či na batérie, rôznymi režimami a farbami svetla. Každý si príde na svoje. Tipom Doktora Kladiva je čelovka značky Solight. Čelovka je napájaná tromi AA batériami, ktoré nie sú bohužiaľ súčasťou balenia, ale aj tie môžete u Doktora Kladiva dokúpiť. Čelovka znesie aj nepriazeň počasia, a to vďaka stupni krytia IP44. Pyšní sa štyrmi režimami svietenia a svetelným tokom 300 lumenov. Dobrej viditeľnosti zdar!

Fotografia: Čelovka značky Solight

2) Lampy

Nie je nad večernú romantiku. Pokiaľ zrovna neopekáte špekačky na ohni, ale máte studenú večeru a radi by ste vniesli ku stolovaniu trošku romantickej atmosféry, mohla by sa vám páčiť kempingová lampa značky Solight. Skvelo padne do ruky, na stôl alebo si ju môžete zavesiť ako lucernu. Lampa je pripravená na drsné podmienky, a preto disponuje ochranou krytia IP44 a 4 režimami svietenia. Zvolený režim svietenia ovplyvňuje dobu svietenia. Výrobca uvádza maximálny časový úsek svietenia 6 hodín. Z ponúkaných režimov môžete zvoliť možnosť lucerny, predného svetla, červeného prerušovaného blikania či červeného SOS svetla. Lucernu pohodlne môžete napájať 5V USB káblom či tromi AA batériami. 

Fotografia: Nabíjacia kempigová lampa s lucernou Solight

3) Rádio

Po večeri prichádza čas na tanec, aneb romantika pokračuje. Ak patríte medzi milovníkov hudby a radi si večer spríjemníte počúvaním rádia či svojho playlistu, vsaďte na prenosné rádio značky Emos. Rádiá od výrobcov náradia sú väčšinou robustné, aby vydržali nápor a záťaž na stavbách. Emos prenosný prehrávač je drobný a skladný. Disponuje FM rádiom s digitálnym tunerom pre presné naladenie. Výhodou je aj podpora prehrávania MP3 súborov z USB Flash pamäte či microSD karty. Pretancujte sa dobrodružným letom.

Fotografia: Emos prenosné rádio

4. Chladiace boxy

V horúcich letných dňoch iste oceníte chladený drink. V sychravom počasí zase teplý čaj. V prípade, že cestujete autom, určite nájdete ešte kúsok miesta pre akumulátorový chladiaci box Metabo. Nápoje vám ochladí o 17 °C oproti vonkajšej teplote. Pre milovníkov piva či odporcov plastových fliaš výrobca do ľavého horného boxu umiestnil otvárak na fľaše. Box má celkový objem 24 litrov a bez problémov sa doňho zmestia aj 1,5 litrové fľaše. Drobnou nevýhodou môže byť obsah dodávky, keďže sa chladiaci box dodáva bez akumulátoru a nabíjačky. Pokiaľ však vlastníte akumulátor s napätím 18 V rovnakej značky, máte vyhrané. Na zdravie.

Fotografia: Akumulátorový chladiaci box KB 18 BL Metabo

5) Telo v teple

Počasie dokáže byť nevyspytateľné. Zatiaľ čo meteorológovia hlásia slnečno, vám prší na stan. Pre zimomravé typy môže byť skvelým riešením akumulátorová vyhrievaná deka značky Makita, ktorá je na chladnejšie večery ideálnym spoločníkom. Stačí prehodiť cez ramená alebo uviazať okolo pásu pomocou stláčacieho gombíku alebo šnúrky a chlad je preč. S vhodným akumulátorom vás deka dokáže zahrievať až po dobu 35 hodín. So špinou a drobnými nečistotami si bez väčších problémov poradí každá práčka a navyše je deka vhodná aj do sušičky. Doktor Kladivo praje krásne a hrejivé večery.

Fotografia: Vyhrievaná deka Makita

Potrebujete poradiť pri výbere elektrického alebo akumulátorového náradia? Kontaktuje Doktora Kladiva prostredníctvom e-mailu technickeotazky@doktorkladivo.sk a my vám radi poradíme s výberom.

Všetky novinky

Súvisiace produkty