Dajte svoju dielňu do poriadku s profesionálnymi vysávačmi

Zimné mesiace sú typickým obdobím upratovania. Vonku mrzne a okrem nadšených lyžiarov sa von nikto neženie. Čo teda s prebytkom voľného času? Pustite sa do upratovania dielne. Nie je to síce činnosť zábavná, ale zato potrebná, pretože čistá a uprataná dielňa je základom každého úspešne dokončeného projektu.

1. Mnohoúčelový vysávač AS 20 L Metabo

Je to síce drobček, ale svoju prácu zvláda na jednotku. Ocenia ho predovšetkým domáci majstri, ktorí nemajú k dispozícii priestrannú dielňu a potrebujú šetriť miesto. Navyše vďaka svojej nízkej hmotnosti a kompaktnej konštrukcii ho môžete požičať na upratovanie aj vašej drahej polovičke. A prečo mnohoúčelový? Pretože vysávač AS 20 L si hravo poradí so suchými aj mokrými nečistotami. Ako už samotný názov vysávača napovedá, objem nádržky je 20 litrov, pričom v prípade jej naplnenia v priebehu mokrého vysávania dôjde k automatickému vypnutiu prístroja. Keďže vysávač je určený predovšetkým pre komerčné využitie, čomu odpovedá aj nižšia cena oproti ostatným profesionálnym viacúčelovým vysávačom, disponuje triedou prašnosti L. Táto trieda je vhodná hlavne na prach v domácnostiach, vápno či zeminu.

        

Fotografia: Mnohoúčelový vysávač AS 20 L Metabo

Na čo sa môžete tešiť po rozbalení kartónovej krabice?

1. Saciu hadicu s priemerom 35 mm a dĺžkou 1,75 m – s otočným kĺbom a bajonetovým spojovacím dielom
2. 2 sacie trubice – z plastu s dĺžkou 0,4 m
3. Skladaný filter z celulózy – 99,97% zadržovania prachu
4. Filtračné vrecko z netkanej textílie – ideálne na jemný prach
5. Štrbinovú a podlahovú hubicu

Technické parametry vysavače:

Objemový prietok max.:

3600 l/min

Podtlak:

200 hPa (mbar)

Filtračná plocha:

3600 cm²

Príkon max.:

1200 W

Objem nádrže:

20 litrov

Hmotnosť:

5 kg

Dĺžka káblu

5 m

 

2. Vysávač GAS 35 M AFC Professional

Pokiaľ patríte medzi skutočne náročných kutilov alebo ostrieľaných profesionálov a hľadáte upratovacieho pomocníka k práci, skúste s nami mrknúť na mnohostranný vysávač na mokré a suché vysávanie s automatickým čistením od Bosch. Vysávač GAS 35 M AFC je certifikovaný vysávač triedy prachu M podľa normy Európskej Únie, vďaka čomu poskytuje užívateľovi vysokú ochranu a hodí sa na vysávanie v dielňach a staveniskách. Poradí si s prachom zo sadry, betónu či dreva. Tento prach je považovaný za mierne nebezpečný pre ľudské zdravie z toho dôvodu, že sa pri práci môže dostať do dýchacích ciest a tým spôsobiť radu závažných ochorení.

Fotografia: Vysávač GAS 35 M AFC Professional

Ako je už zo samotného názvu vysávača jasné, vysávač je určený predovšetkým pre profesionálov, čomu odpovedajú aj technické parametre a výbava stroja. Plynulá regulácia sacej sily či automatické vypnutie vysávača pri dosiahnutí maximálnej hladiny kvapaliny v nádobe je samozrejmosťou aj u lacnejších viacúčelových vysávačov. Akými kvalitami a prednosťami teda disponuje vysávač GAS 35 M AFC oproti konkurencii? Je to predovšetkým výbava a praktickosť.

1. Antistatická hadica: zabraňuje vytváraniu statického náboja a je vysoko odolná. Navyše je dodávaná s adaptérom na elektrické náradie, čo jej pridáva na praktickosti.
2. Sacia chrómovaná trubica: kvalitné spracovanie z odolného materiálu.
3. Odpadové vrecko: vhodné na vysávanie suchého aj mokrého odpadu. Vyrobené z polyetylénu s tesnením pre bezprašnú likvidáciu.
4. Antistatické koleno: plastové koleno s priemerom 35 mm.
5. Plochý skladaný filter: odolný voči vlhkosti s dlhou životnosťou. Vhodný aj na abrazívny prach a znečistené kvapaliny. Nie je však vhodný na vláknité materiály.
6. Špárová hubica: pre ťažko prístupné miesta. 
7. Podlahová hubica: na mokré aj suché vysávanie.
 

Technické parametre vysávača:

Hmotnosť:

12,4 kg

Objem zásobníku netto:

23 litrov

Menovitý príkon:

1 200 W

Objem zásobníku brutto:

35 litrov

Filtračná plocha:

6 150 cm2

Max. prietok vzduchu (turbína):

74 l/s

Max. podtlak (turbína):

254 mb

Čistý objem nádržky na vodu:

19,2 litrov

 

Praktickosť vysávača ocenia predovšetkým remeselníci na stavbe, ktorí potrebujú mať všetko potrebné náradie po ruke. Výrobca Bosch totiž nezabudol vysávač vybaviť integrovanými drážkami na príslušenstvo, kábel a hadicu. Zásuvka na pripojenie elektrického náradia so spínacou automatikou vrátane funkcie dobehu zaisťuje dokonalý komfort pri práci. A takpovediac čerešničkou na torte je možnosť nacvaknutia L-Boxxu na vysávač, vďaka čomu sa vyhnete noseniu náradia a príslušenstva.

Potrebujete poradiť pri výbere upratovacej techniky? Kontaktuje Doktora Kladiva prostredníctvom e-mailu technickeotazky@doktorkladivo.sk a my vám radi poradíme s výberom.

Všetky novinky

Súvisiace produkty