Nové AKU čerpadlo Metabo

Zima si pomaly balí kufre a záhradkári, kutilovia a všetci milovníci práce v záhrade sa začínajú radovať. Ale aby ste mohli pracovať na krásnej záhrade alebo oddychovať v bazéne, je občas potrebné odložiť drink či kávu a pustiť sa do práce. Našťastie, ako sa hovorí, doba ide dopredu a vy si vďaka tomu môžete prácu okolo domu či chaty skrátiť, spríjemniť a uľahčiť pomocou najrôznejších vychytávok.

Fotografia: Akumulátorové ponorné čerpadlo do nádrže na dažďovú vodu TPF 18 LTX 2200

A predsa sa otepľuje! Každý majiteľ záhrady, či už okrasnej, trávnatej alebo aj tej zeleninovej, istotne s príchodom leta pravidelne sleduje predpoveď počasia a vyčkáva dažďové zrážky, pretože údržba akejkoľvek záhrady si vyžaduje dostatočný prísun vody. Nevyspytateľné počasie a neustále sa zvyšujúce ceny za vodné a stočné núti záhradkárov a majiteľov bazénu sa poobzerať po efektívnom a šetrnom spôsobe hospodárenia s vodou. Perfektným pomocníkom k splneniu všetkých týchto výziev vám bude čerstvá novinka z nemeckej dielne Metabo.

Akumulátorové ponorné čerpadlo do nádrže na dažďovú vodu TPF 18 LTX 2200 čerstvo pristálo na e-shope Doktora Kladiva. Výrobca Metabo nie je žiadny nováčik v oblasti záhradnej techniky. S príchodom jari každoročne padajú do košíkov zákazníkov Doktora Kladiva vodárne či čerpadlá Metabo v nemalom počte. Na predné priečky obľúbenosti sa dostalo záhradné čerpadlo P 2000 G a o niečo silnejšie P 3300 G.  Aj keď je nutné povedať, že na slovenskom trhu, čo sa záhradnej techniky týka, stále ešte vládne nemecká značka Kärcher či konkurenčný Gardena.

Prečo vsadiť na akumulátorové čerpadlo?

Odpoveď je jednoduchá. Rovnako ako u akumulátorového náradia, tak aj u záhradnej techniky je nespornou výhodou akumulátoru jeho flexibilita. Tú ocenia predovšetkým majitelia chát bez pripojenia k elektrickej sieti či majitelia veľkých záhrad. Je však nutné opomenúť, že akumulátor nie je nekonečným zdrojom energie, s čím by mal aj každý užívateľ počítať.

Medzi časté otázky zákazníkov Doktora Kladiva patria práve otázky ohľadom dĺžky prevádzky akumulátorových strojov a kompatibilnosť batérií. AKU čerpadlo TPF 18 LTX 2200 je kompatibilné s akumulátormi Metabo 18 V napäťovej triedy, ktoré nesú označenie Li-Power alebo LiHD. A akú zvoliť kapacitu akumulátorových článkov? Samozrejme najlepšie tú najvyššiu. Výrobca uvádza, že v prípade použitia 5,2 Ah batérie čerpadlo bude pracovať 52 minút.

Fotografia: Akumulátorové ponorné čerpadlo do nádrže na dažďovú vodu TPF 18 LTX 2200

Prečo si vybrať akumulátorové čerpadlo od Metaba?

Nové akumulátorové záhradné čerpadlo TPF 18 LTX 2200 ponúka unikátne spojenie ponorného a sudového čerpadla s možnosťou jednoduchej prestavby bez použitia náradia. Ekologické zavlažovanie záhrad dažďovou vodou, odčerpávanie čistej vody z nádrží, jazierok či zatopených pivníc nebolo nikdy jednoduchšie. Čerpadlo po sebe pri plytkom saní zanechá len 1–2 mm hladiny zvyškovej vody. Tlak si môžete regulovať presne podľa svojich potrieb a rovnako tak aj objem vody vďaka třom úrovniam výkonu a regulačnému ventilu. Pri zavlažovaní záhrady oceníte predovšetkým možnosť časovača s tromi dobami chodu.

Čerpadlo TPF 18 LTX 2200 je síce drobček, ale niečo vydrží. Dvojitý systém tesnenia spoločne s externým batériových boxom na ochranu batérie pred vlhkosťou zaručuje čerpadlu dlhú životnosť. Navyše box môžete jednoducho pripevniť na stenu či nádobu. Nechcenému chodu na sucho sa vyhnete vďaka automatickej ochrane čerpadla s LED indikáciou.

Akými technickými prednosťami čerpadlo TPF 18 LTX 2200 disponuje?

Max. dopravované množstvo: 2200 l/h
Max. výtlačná výška: 22 m
Max. tlak: 2,2 bar
Max. hĺbka ponoru: 2 m
Tlaková prípojka: Vonkajší závit 1"
Krytie IP: IP X8
Trieda ochrany IP batériový box: IP X4
Dĺžka káblu batériového boxu: 3 m
Rozmery: 142 x 142 x 226 mm
Hmotnosť vrátane batérie: 2,5 kg

Čo na vás bude čakať v lepenkovej krabici?

1. Multifunkčný adaptér
2. 1/2" hadica (1,5m) s rýchlospojkami
3. Regulačný/uzatvárací ventil
4. Kohútiková armatúra
5. Vedenie hadice
6. Upevňovací hák

Čo na vás z lepenkovej krabice nevykukne je akumulátor a nabíjačka.
 

Potrebujete poradiť pri výbere záhradnej techniky? Kontaktuje Doktora Kladiva prostredníctvom e-mailu technickeotazky@doktorkladivo.sk a my vám radi poradíme s výberom.

 

Všetky novinky

Súvisiace produkty