16
1820 €

Aku vŕtačky (skrutkovače) DeWalt

Základný stroj, ktorý musíte mať v debne s ručným náradím? Aku vŕtačka DeWalt respektíve aku skrutkovač DeWalt je univerzálny pomocník, ktorý by nemal chýbať v žiadnej dielni ani domácnosti. Prednosťou aku vŕtačiek (aku skrutkovačov) DeWalt je mobilita a možnosť pracovať kdekoľvek bez nutnosti káblu či elektriny. Vďaka absencii káblu sa dostanete aj do ťažko prístupných miest a uľahčíte si prácu vo výškach. Dĺžku pracovnej doby a výkon určuje akumulátorový článok, vo všetkých ostatných parametroch je možné aku vŕtačku DeWalt porovnať s elektrickou. Pre vyšší použivateľský komfort odporúčame zvážiť prikúpenie náhradného akumulátora. Vyberajte od obľúbených autorizovaných značiek Bosch, DeWalt, Fieldmann, Hikoki, Makita, Metabo, Milwaukee, Narex, Stanley, Extol Craft, Extol Industrial, Extol Lady, Extol Premium a ďalších.

AKU skrutkovač alebo AKU vŕtačka je základný stroj, ktorý nesmie chýbať v žiadnej dielni alebo domácnosti. Sú to všestranní pomocníci na širokú škálu kutilských a profesionálnych prác. Verzia v AKU verzii vyniká aj mobilitou, nie ste obmedzovaní káblom a môžete si užívať voľnú prácu na akomkoľvek mieste. Prekvapí vás svojou životnosťou a výkonom.

Pracovný čas a výkon určuje batériový článok, vo všetkých ostatných parametroch sa akumulátorová vŕtačka môže porovnávať s elektrickou vŕtačkou. Výkonnosť vŕtačky AKU sa s vybíjaním znižuje. Pre lepší používateľský zážitok vám odporúčame, aby ste pri výbere okamžite zvážili pridanie náhradnej batérie. Prípadne si zakúpte celú sadu nástrojov AKU.

Čím vyššia je kapacita AKU batérie, tým dlhšie budete môcť vŕtačku AKU používať. V súčasnosti je štandardná kapacita približne 2 Ah. Kvalita a typ nabíjačky ovplyvňujú aj používanie akumulátorovej vŕtačky.Klasické nabíjačky nabijete 2 Ah akumulátor v priemere za 5 hodín. Na rýchle nabíjanie si vyberte rýchle nabíjačky, ktoré zvládnu to isté za niekoľko minút až hodinu.

Napätie batérie má tiež vplyv na výkon akumulátorovej vŕtačky. Táto hodnota sa zvyčajne pohybuje v rozsahu od 3,6 do 30 voltov. Je pravda, že čím vyššie je napätie, tým výkonnejšia je vaša vŕtačka. Na bežné pracovné použitie postačí akumulátorová vŕtačka s napätím približne 12 V. 

Kritériá výberu aku vŕtačky:

Výkon:Čím vyššie je napätie (V), tým vyšší je výkon.
Výdrž: Čím vyššia je kapacita batérie (Ah), tým dlhšia je jej životnosť.

Na základné práce, ako je vŕtanie do dreva alebo betónu, stačí AKU vŕtačka bez príklepu. Ak sa chystáte pracovať s tvrdšími materiálmi a chcete si vybrať univerzálnu vŕtačku, vyberte si radšej AKU s príklepom. Vďaka tomu máte možnosť zapnúť alebo vypnúť príklepový mechanizmus, čo vám v prípade potreby uľahčí vŕtanie do tvrdých stavebných materiálov, ako je kameň, oceľ a betón.

Pri práci s mäkším materiálom môžete náraz vypnúť, aby ste zabránili poškodeniu materiálu. Pre vyššiu efektivitu myslite na výber kvalitného príslušenstva, najmä vŕtacích koruniek prispôsobených na prácu s tvrdými materiálmi.

Integrované osvetlenie

Vďaka integrovanému osvetleniu môžete s vŕtačkou AKU (AKU skrutkovačom) pohodlne pracovať aj na tmavých, ťažko prístupných miestach.

Indikácia nabitia batérie vŕtačky

Batéria je vybavená praktickým indikátorom aktuálneho nabitia, ktorý vám umožní plánovať prácu.