76
1224 €

Aku okružné píly

Akumulátorové okružné píly vynikajú silou a robustnosťou. Zvládnu prípravu palivového dreva, pomôžu na stavbe i pri pokladaní podlahy. Aku okružné píly naviac prinášajú komfortnú prácu bez káblu. Vďaka pohonu na akumulátor nie ste na rozdiel od elektrických okružných píl  obmedzovaný káblom. U Doktora Kladiva najdete i množstvo pílových kotúčov a príslušenstva pre aku náradie.

Kotúčové píly AKU sú obľúbené pre svoju prenosnosť a jednoduché používanie.

Pri výbere je dôležité zvážiť niekoľko faktorov:

Veľkosť a hmotnosť: Menšie píly sú ľahšie a ľahšie sa s nimi manipuluje, takže sú vhodné na malé práce. Väčšie píly, naopak, umožňujú hlbšie rezy a sú vhodné na robustnejšie práce.

Kapacita batérie: Vyššia kapacita znamená dlhší čas práce na jedno nabitie. Dôležitá je aj rýchlosť nabíjania batérie.

Hĺbka a uhol rezu: Niektoré píly umožňujú nastavenie hĺbky a uhla rezu. To je užitočné pri rôznych projektoch.

Bezpečnostné prvky: Bezpečnostné zámky, ochrana proti prehriatiu a elektronická brzda sú kľúčom k bezpečnému používaniu.

Výkon motora: Silnejší motor umožňuje plynulejšie a rýchlejšie rezanie, ale môže zvýšiť hmotnosť píly.

Ergonómia: Pohodlná rukoväť a vyvážený dizajn zvyšujú pohodlie pri práci.

Pri používaní kotúčovej píly AKU je dôležité dodržiavať bezpečnostné pokyny. Vždy používajte ochranné okuliare a ochranu sluchu. Pred použitím si prečítajte návod na obsluhu a uistite sa, že ste pílu správne nastavili. Pri rezaní držte pílu pevne a uistite sa, že rezaný materiál je pevne pripevnený.

Na dosiahnutie optimálnych výsledkov je dôležitý aj výber správneho typu pílového kotúča. Kotúče sa líšia v závislosti od typu materiálu, ktorý budete rezať, a typu rezu, ktorý chcete vykonať.

Kotúčové píly AKU sú ideálne na rôzne práce, od malých úprav až po väčšie projekty. Vďaka ich prenosnosti a jednoduchému používaniu sú vynikajúcim nástrojom pre domácich majstrov aj profesionálov.