36
552 €

Príklepové vŕtačky DeWalt

Vŕtanie do stien či betónu? Pokiaľ sa chystáte pracovať s tvrdším materiálom, vyberte radšej variantu vŕtačky DeWalt s príklepom. Získate tak možnosť zapnúť či vypnúť príklepový mechanizmus, vďaka ktorému v prípade potreby jednoducho vŕtate aj do tvrdých stavebných materiálov ako kameň, oceľ či betón. Pri práci s mäkším materiálom príklep vŕtačky DeWalt vypnete, aby ste predchádzali poškodeniu materiálu. Pre vyššiu efektivitu je treba myslieť na výber kvalitného príslušenstva, hlavne vrtákov prispôsobených k práci s tvrdým materiálom. Pokiaľ pracujete aj na miestach mimo dosahu elektrického prúdu, prehliadnite si aj akumulátorovú príklepovú vŕtačku DeWalt od Doktora Kladiva. 

Príklepové vŕtačky veľmi uľahčujú vŕtanie. Efektívne tlmenie vibrácií a prepracovaná ergonómia ponúkajú najvyšší komfort v každej pracovnej situácii. Príklepové vŕtačky možno použiť na presné a čisté vŕtanie do väčšiny známych stavebných materiálov. Na vŕtanie do tehlovej alebo betónovej steny je táto vŕtačka vhodná. Príklepová vŕtačka vyvŕta otvor bezpečne bez poškodenia štruktúry muriva. Samozrejme, pri príklepových vŕtačkách existuje možnosť vypnúť príklep, čo pri vŕtaní do dreva alebo kovu nie je potrebné. Na bežné práce stačí vŕtačka s výkonom do 550 W, na náročnejšie práce nad 750 W. Vyšší výkon je potom potrebný len pri špecializovaných prácach pri vŕtaní otvorov s priemerom 20 mm a viac.

Akkoľvek môže príklepová vŕtačka vyzerať rovnako ako iná vŕtačka, rozdiel je vo vnútornej konštrukcii. Mechanizmus preskočnej skrutky zabezpečuje, že vrezy sa vykonávajú v osi vŕtačky. Príklepová vŕtačka je ideálnou voľbou, ak potrebujete vŕtať do muriva alebo iných tvrdých materiálov. Samozrejme však nie je problém vŕtať do dreva príklepovou vŕtačkou. Napájanie príklepovej vŕtačky nemusí byť zo siete, ale ponúkame aj ďalšie príklepové vŕtačky.

Na čo nezabudnúť pri výbere príklepovej vŕtačky?

Pri výbere elektrickej vŕtačky (príklepovej alebo nepríklepovej) odporúčame zamerať sa na nasledujúce parametre:

  • Podstatný je príkon príklepovej vŕtačky (300 - 1 500 W)
  • rozsah upínania skrutiek (8 - 16 mm)
  • typ skľučovadla (rýchloupínacie alebo ozubené)
  • hmotnosť príklepovej vŕtačky (1-5 kg)
  • balenie príklepovej vŕtačky (kartón, kufor, L-Boxx)

Nie vždy je potrebné mať všetky parametre vŕtačky v najvyššej kvalite. Dôležitejšie je vybrať si kombináciu parametrov, ktorá bude vyhovovať vašim potrebám vŕtania.

Na vŕtanie do tvrdého muriva sa oplatí investovať do výkonnejšej príklepovej vŕtačky s celkovo lepším vybavením. Príklepová vŕtačka má vlastnú funkciu odpojenia príklepu, vďaka ktorej je vŕtačka bez príklepu.

Vyberajte z osvedčených príklepových vŕtačiek od Bosch, DeWalt, Makita, Metabo, Milwaukee, Narex, Extol a ďalších.

Princíp činnosti vŕtačky s príklepovou vŕtačkou

Mechanika kovových rohov vŕtačky odtláča úderník, ktorý udiera na hriadeľ so skľučovadlom v pozdĺžnom smere. Medzi frekvenciou úderov a otáčkami existuje priama úmernosť. Frekvencia úderov závisí od toho, ako silno na vŕtačku tlačíte.

Maximálna rýchlosť otáčania nie je veľmi dôležitá. Vysoké otáčky vám môžu ušetriť niekoľko sekúnd času pri vŕtaní, ale dôležitejšou hodnotou je maximálny krútiaci moment.

Ak váhate pri výbere, odporúčame príklepovú vŕtačku.

Vŕtacie skľučovadlo

U lacnejších modelov príklepových vŕtačiek je skľučovadlo na kľuke. Mnohí remeselníci si už na tento spôsob zvykli a nevadí im. Nevýhodou je, že sa môže stratiť. Praktickejšou možnosťou je rýchloupínacie skľučovadlo. Tu sa vrták alebo bit mení otáčaním konca vrtáka.

Pri výbere príklepovej vŕtačky odporúčame pozerať nielen na cenu, ale aj na kompatibilitu s ďalším náradím, ktoré môžete potrebovať (súpravy vrtákov, kufor atď.).