16
588 €

Priame brúsky DeWalt

Priame brúsky DeWalt využijete pri práci na ťažko prístupných miestach. Priame brúsky DeWalt dosahujú vďaka vysokým otáčkam výborné výsledky. Okrem klasických brúsnych prstencov idú do priamych brúsiek DeWalt pripnúť aj leštiace kotúče a leštiace hroty. Možnosť výmeny nástroja vám umožňuje vykonávať s priamou brúskou DeWalt najrôznejšie práce. Vždy dbajte na výber kvalitného príslušenstva pre brúsky. Pracujete často mimo dosahu elektrickej siete? Doktor Kladivo ponúka aj akumulátorové priame brúsky pre neobmedzenú prácu.

Pre hobby použitie príkon priamej brúsky je približne 130 W, profesionálnejšie brúsky môžu mať túto hodnotu až 500 W a viac. Každá priama brúska zvyčajne pracuje pri vysokých otáčkach, ktoré môžu byť plynule regulovateľné. Najbežnejšia regulácia je od 8 000 do 40 000 otáčok za minútu. Vždy to závisí od použitého nástroja a spracovávaného materiálu.

Výkon motora brúsky súvisí s pracovným výkonom. Čím vyšší je príkon, tým výkonnejšia je priama brúska a umožňuje použitie väčších brúsnych a rezných nástrojov. Vyšší príkon brúsky zabezpečuje aj vyššiu odolnosť, ale aj vyššiu hmotnosť nástroja.