32
1748 €
23 cm
33 cm

Kosačky a mulčovače Metabo

Vychutnajte si čas strávený v záhrade s upraveným trávnikom. Ako to dosiahnuť? Vyberte si z ponuky kosačiek Metabo a mulčovačov Metabo. Ponúkame len modely, za ktorými si stojíme. Záhradné kosačky je možné zakúpiť v benzínovom, elektrickom alebo akumulátorovom prevedení. Niektoré záhradné kosačky Metabo zbierajú pokosenú trávu do koša, iné ju dokážu mulčovať a ďalšie majú zadný alebo bočný výhoz. Úplne najlepšie je, ak vaša nová kosačka dokáže všetko. Nájdete tu vretenové kosačky, rotačné kosačky, strunové kosačky a ďalšie stroje Metabo na starostlivosť o záhradu vrátane hromady príslušenstva pre kosačky a mulčovače. V oblasti záhradného vybavenia Metabo pôsobíme už mnoho rokov. Sme autorizovaným predajcom obľúbených značiek kosačiek Bosch, Karcher, Makita, Milwaukee, Extol Craft, Extol Industrial, Extol Premium a ďalších.

Ako vybrať kosačku na trávu

Existujú rôzne typy kosačiek, ktoré spracovávajú trávu rôznymi spôsobmi. Každá z nich je vhodná na iný typ trávy.

Ak potrebujete pokosiť veľkú plochu, pravdepodobne uprednostníte nožovú kosačku, kde sa dva nože pohybujú proti sebe a kosia trávu v mieste kontaktu.

Ak naopak chcete kosačku na pravidelnú údržbu nízkej trávy, ideálnou voľbou je vretenový typ, pri ktorom sa tráva kosí ručne pomocou horizontálne uložených špirálových nožov.

Najobľúbenejšia a zároveň najvšestrannejšia je rotačná kosačka, ktorá má v telese horizontálne uložený nôž poháňaný motorom. Ich výhodou je nastaviteľnosť výšky a voliteľné vybavenie zberným košom.

Niektorí používatelia uprednostňujú bubnové kosačky, pri ktorých sa otáča špeciálne upravený typ bubna. Tento typ prevádzky je vhodnejší pre vyššiu trávu, ktorú chcete neskôr spracovať napríklad na seno.

Robotické kosačky sú založené na podobnom princípe ako rotačné kosačky s tým rozdielom, že na ich obsluhu nie je potrebná obsluha. Pracujú samostatne a sú schopné ísť aj do nabíjacieho boxu. Sú vhodnejšie na pravidelnú údržbu kratších trávnikov pre veľmi zaneprázdnených majiteľov. 

Sme autorizovaným predajcom obľúbených značiek kosačiek Bosch, Karcher, Makita, Milwaukee, Extol Craft, Extol Industrial, Extol Premium a ďalších.