5 vychytávok od Mikuláša

Mikuláš, príď dnes k nám,
pesničku ti zaspievam.
Prines prosím náradie
a splň tak moje želanie.

Máte doma vášnivého kutila alebo zbehlého profesionála, ktorému by ste chceli urobiť radosť na Mikuláša? Doktor Kladivo prináša 5 vychytávok, ktoré v žiadnej poctivej dielni rozhodne nesmú chýbať.

1. Švajčiarske kliešte Bosch

Praktické a všestranné, to sú švajčiarske kliešte značky Bosch. Kliešte je možno využiť na deväť spôsobov. Od rezania, otvárania konzerv, štiepanie kliešťami či zapilovanie malou pílkou a omnoho viac. Čepele sú vyrobené z nerezovej ocele, čím je zaistená vysoká kvalita. Samotná rukoväť sa skladá z oceľového rámu a leštenej nerezovej ocele. Kliešte je možné v zloženom stave pohodlne nosiť vo vrecku či na páse na náradie. Štýlové je aj puzdro na kliešte z čiernej látky, ktoré je súčasťou balenia. 

Fotografia: Švajčiarske kliešte značky Bosch


2.  Akumulátorový hybridný skrutkovač Narex AS 37-Li HYBRO

Hybridné prepojenie AKU a ručného pohonu zvyšuje výkon, žiadny iný vreckový akumulátorový skrutkovač nereaguje tak pohotovo a efektívne pri povoľovaní a uťahovaní skrutiek, matíc (≤ M10) a vrutov (≤ 5mm). Vreteno stroja sa v prevodovke automaticky uzamyká pre manuálne použitie so zaťažením až do výšky 10 Nm. Vďaka vynikajúcej ergonómii madla využijete všetky vlastnosti stroja aj na horšie prístupných miestach, prácu v tmavých kútoch uľahčí automatické LED pracovné osvetlenie. Sériový dotykový prepínač smeru otáčania okamžite reaguje na akúkoľvek zmenu.

Fotografia: Narex AKU skrutkovač AS 37-Li Hybro

3. Sada klieští a príslušenstva v kufri Bosch

Všetko dôležité a potrebné v jednom kufri. Najlepšie vybavenie pre každého kutila či profesionála, stačí otvoriť a môžete realizovať svoje projekty. Sada má 70 dielov a je „nadupaná“ tým najlepším. 

Strihať alebo ohýbať? V robustnom kufri nájdete kombinované kliešte Bosch zelenej farby. Správnu dĺžku vám dopomôže zmerať meracie pásmo a k ohýbaniu plechu a drôtu zase ploché kliešte. Vŕtanie do kameňa, dreva alebo kovu? Opäť stačí otvoriť túto sadu a len vybrať správny vrták. Jedenásť vrtákov do kovu s titan-nitridovým povlakom, ktoré sa vyznačujú dlhou životnosťou a umožňujú rýchle a čisté vŕtanie. Nehodí sa však na vŕtanie do hliníku. Päť vrtákov do dreva a tri ploché frézovacie vrtáky s titan-nitridovým povlakom pre čisté, rýchle a presné otvory do dreva. Sedem vrtákov do kameňa osadené tvrdokovom a vyznačujúce sa skutočne dlhou životnosťou. Ďalej sada obsahuje tiež záhlbník, stranový kľúč, 2 nástrojové držiaky a 34 skrutkovacích bitov. 

Fotografia: Sada klieští a príslušenstva Bosch

4. Kliešťový kľúč Knipex XS

Kompaktný, šikovný a všestranný, to je kliešťový kľúč Knipex XS. Zaisťuje optimálny prístup aj do tých najužších miest, a to vďaka veľmi úzkej hlave. Kľúč je možné nastaviť do 10 polôh jednou rukou pomocou posuvného nastavenia. Nástroj má dĺžku len 100 mm, preto názov XS, avšak je schopný uchopiť všetko do šírky 21 mm naprieč plochým materiálom. Kliešte sú vhodné aj na chróm, vďaka svojmu hladkému povrchu. Tento kliešťový kľúč využije každý inštalatér alebo vášnivý cyklista. 

Fotografia: Kliešťový kľúč Knipex XS

5. Extol lady sada náradia

Myslíme aj na ženy. Aj tie si zaslúžia veľkú dávku radosti a praktickosti v jednom designovom kufríku. A presne to ponúka sada náradia Extol Lady. Štyridsaťsedem malých pomocníkov, ktorí dokážu uľahčiť prácu. Zvinovací meter s dĺžkou pásma 3 metre, nožnice v čierno-ružovej farbe, ružový ulamovací nôž, kladivko, kombinované a polguľaté priame kliešte, magnetický a krížový skrutkovač, minimalistické ružové svietidlo a mnoho ďalšieho. Stačí len otvoriť a realizovať vysnené projekty.

Fotografia: Sada náradia v ružovej farbe Extol Lady

Potrebujete poradiť pri výbere elektrického či akumulátorového náradia? Kontaktuje Doktora Kladiva prostredníctvom e-mailu technickeotazky@doktorkladivo.sk a my vám radi poradíme s výberom.

Všetky novinky

Súvisiace produkty