Tvrdé darčeky pre skutočných fajnšmekrov

Už je to zase tu. Vianoce sú za dverami a mnohým z vás iste vŕta hlavou, čím tento rok potešiť svojich najbližších a urobiť im skutočnú radosť. Doktor Kladivo preto vybral 5 tých najlepších tvrdých darčekov pre všetkých kutilov, ale aj profesionálov, ktorí majú radi skutočnú kvalitu.

1. Bosch aku vŕtací skrutkovač v sade

Skrutkovač je základné vybavenie každej dielne alebo domácnosti. Zmontovať nábytok občas potrebuje každý. Obdarujte svojho muža niečim skutočne kvalitným, ale aj cenovo dostupným. Akumulátorový vŕtací skrutkovač GSR 12 V-30 je ideálnym adeptom. Skrutkovač je vybavený bezuhlíkovým motorom, vďaka ktorému stroj dokáže dlhšie pracovať a zároveň zaistí dlhšiu živnosť stroja. Skrutkovačom možno vŕtať do dreva, ocele a hliníku. Pýši sa dvoma rýchlostnými stupňami, pričom najvyšších voľnobežných otáčok dosahuje až 1600 za minútu. Čo však asi najviac poteší pri rozbaľovaní je obsah dodávky. Dva akumulátory s napätím 12 V, rýchlonabíjačka, 25dielna sada bitov, 7dielna sada vrtákov do dreva, 7dielna sada vrtákov do kovu a praktická taška na náradie. Tu proste nie je čo riešiť.

aku šroubovák bosch

Fotografia: Akumulátorový skrutkovač GSR 12V-30 značky Bosch

2. Akumulátorový chladiaci box Metabo

Toto už je špecialitka pre všetkých fanúšikov značky Metabo. Akumulátorový chladiaci box značky Metabo je pomerne čerstvou novinkou ako na trhu, tak u Doktora Kladiva. Pokiaľ váš kutil potrebuje pracovať vo väčšej vzdialenosti od svojej dielne a má rád chladené či teplé nápoje, toto je trefa do čierneho. Do boxu sa zmestia fľaše až do objemu 1,5 litra. Chladiaci box zvládne chladiť nápoje o 17 °C oproti vonkajšej teplote. Celkový objem boxu je 24 litrov. Výrobca nezabudol ani na otvárak na fľaše, ktorý je umiestnený v ľavom hornom boxe. Súčasťou dodávky nie je akumulátor a nabíjačka, ale k boxu sú kompatibilné akumulátorové články 18 V triedy. Týmto skutočných kutilov a fajnšmekrov istotne milo prekvapíte.

Fotografia: Akumulátorový chladiaci box KB 18 BL Metabo

3. Prenosné pracovné rádio Narex

Rozbaľte to pod vianočným stromčekom na plné pecky. Hudba má na ľudské telo obrovský vplyv, napríklad na sústredenosť, a to sa pri práci hodí. Prenosné pracovné rádio BT-02 od Narexu má integrované batérie, takže stačí rozbaliť, naladiť a tancovať alebo sa pustiť do práce. Rádio si automaticky vyhľadáva a následne ukladá do pamäte rozhlasové stanice. Pokiaľ vás dostupné rozhlasové stanice nebavia a máte svoj štýl, stačí spárovať rádio s akýmkoľvek zariadením vybaveným Bluetooth technológiou. USB port dobije telefón v prípade núdze alebo prehrá skladby vo formáte MP3. LCD display zobrazuje aktuálny stav nabitia rádia, čas a dátum. Rádio je odolné proti pádu, a to vďaka pogumovanému rámu, ale taktiež proti vode a prachu. Výrobca udáva stupeň krytia (IP) 65. S týmto rádiom určite nešliapnete vedľa.

Fotografia: Prenosné rádio BT-02 značky Narex


4. Aku kávovar makita

Šálok voňavej kávy za 4 minúty? Prenosný kávovar s akumulátorom pripraví až päť šálok kávy na jedno nabitie. Použiť môžete sypanú kávu alebo kávové plody. V kávovare je zabudovaná poistka, ktorá automaticky stroj vypne v prípade nedostatočného množstva vody. Pokiaľ chcete byť skutočne trendy a zdvihnúť vlnu nadšenia a obdivu u svojich priateľov, doporučujeme práve AKU kávovar. Makita v tomto prípade vsádza na vkus skutočných fajnšmekrov!

Fotografia: AKU kávovar Makita

5. Knipex Bestseller sada klieští

Ako už samotný názov napovedá, tento set u zákazníkov patrí medzi najobľúbenejšie sety klieští od značky Knipex. V sade nájdete bočné štiepacie kliešte s predĺženým britom. Kliešte sú vhodné pre mäkký aj tvrdý drôt, a to vďaka precíznym britom. Druhou položkou v sade sú kliešte na vodné čerpadlá, ktoré je možno nastaviť stlačením tlačítka priamo na obrobku. Kliešte sú samosvorné na trubkách a maticiach, čím zabraňujú skĺzávaniu na zovrenej súčasti. Treťou a poslednou položkou sú tzv. kombinačky. Kombinované kliešte so zónami pre uchopenie plochého materiálu a materiálu kruhového prierezu. Kliešte sú vďaka svojim britom vhodné na mäkké a tvrdé drôty. Táto sada by rozhodne v poctivej dielni nemala chýbať.

Fotografia: Knipex Bestseller sada klieští

Potrebujete poradiť pri výbere elektrického či akumulátorového náradia? Kontaktuje Doktora Kladiva prostredníctvom e-mailu technickeotazky@doktorkladivo.sk a my vám radi poradíme s výberom.

Všetky novinky

Súvisiace produkty