Už máte svojho mafla?

Kutilovia, už máte svojho maflíka? Ručná kotúčová píla, prezívaná tiež niekedy ako mafel, by rozhodne nemala chýbať v žiadnej dielni. Obzvlášť pokiaľ milujete prácu s drevom a radi realizujete pomerne náročné projekty. Pri pokladaní plávajúcej podlahy, úpravách kuchynskej linky, rezu do masívu alebo rezu hranolov na pergolu, kôlne či dreveného domčeka na záhradu pre deti vám bude ručná kotúčová píla skvelým pomocníkom. Hodí sa predovšetkým na prácu, pri ktorej je potrebný rovný a presný rez.

Ručná kotúčová píla EPK 16 D značky Narex poteší predovšetkým nadšených kutilov. Svojim menovitým príkonom 1 100 W už ju možno zaradiť medzi náradie pre profesionálov. Hravo si poradí s masívnym drevom, s doskovými materiály (DTD, MDF, OSB, prekližky či laťovky), umelými hmotami a hliníkovými profilmi. Najdôležitějšie je vždy samozrejme vybrať správny kotúč na základe rezaného materiálu. Mafel od Narexu je dodávaný so základným kotúčom o 12 zuboch, ktorý je však potreba po častom používaní vymeniť za kvalitnejší kotúč s viacerými zubami.

Fotografia: Ručná kotúčová píla Narex EPK 16 D

Prehľad kotúčůov vhodných k ručnej kotúčovej píle od Narexu:

Názov kotúča Počet zubov Materiál
Standard 18 drevo, drevotrieska,drevovláknité dosky, sadrokartón
Shark 36 drevo, drevotrieskové dosky, prekližka
Super cut 48 drevo, laminované a dýhované drevotrieskové dosky
Special Alu 52 hliník, laminované a dýhované drevotrieskové dosky
Sprinter 12 masív
Gladiator 14 drevo s klincami a betónom

Mafel dosahuje za minútu až 4 700 voľnobežných otáčok, čím je zaistená veľmi dobrá kvalita rezu. Pri veľkom zaťažení stroja silný motor udržuje otáčky v požadovanej výške. Prevodová skřiňa je chránená krytmi z hliníkovej zliatiny, ktoré znižují vibrácie, zaistí dlhšiu živostnosť stroja, ale zároveň zvyšujú bezpečnosť práce. V priebehu práce v interiéri je možno kotúčovú pílu pripojiť k vysávaču a tým predísť nežiaducemu neporiadku. Aj napriek tomu, že tento mafel so svojou hmotnosťou 3,4 kg, patrí medzi ľahšie váhy, bez problémov zvládne rezať pod uhlom 45° do hĺbky 35 mm a pod 90° uhlom do 55 mm hĺbky. Ručná kotúčová píla EPK 16 D je dodávaná v kartónovej krabici so základným kotúčom s 12 zubami. Ďalej balenie obsahuje inbus kľúč, kľúč na upínaciu maticu a vodítko. Bohužiaľ výrobca Narex nemá aktuálne v ponuke žiadny systainer, do ktorého by ste mohli svojho maflíka uložiť, ale možno sa užívatelia čoskoro dočkajú prenosného kufru, v ktorom by píla bola bezpečne uložená a pripravená na prepravu.

Fotografia: Ručná kotúčová píla alias mafel od Narexu

Potrebujete poradiť pri výbere elektrického či akumulátorového náradia? Kontaktuje Doktora Kladiva prostredníctvom e-mailu technickeotazky@doktorkladivo.sk a my vám radi poradíme s výberom.

Všetky novinky

Súvisiace produkty