Plnou parou na upratovanie

Za dva mesiace začnú sviatky kľudu, mieru a pohody. Za dva mesiace sa zmorení zvalíme na gauč. Alebo? Aj upratovacia rozprávka môže mať šťastný koniec. Pokiaľ nemáte ani páru, o čom je reč, spozornite - do hlavnej role obsadzujeme parné čističe.

 

Para nám uľahčí život. Je prirodzená a dôkladná. Navyše vyzreje na každú nečistotu bez pomoci –  nepotrebujete chemické čistiace prostriedky a ste šetrní k životnému prostrediu. Z jedného litru vody sa vyrobí okolo 1700 litrov pary, čo je množstvo, ktoré postačí na 20 minút upratovania. Mimochodom, za túto dobu s parnými strojmi bez problému a námahy vyčistíte menší byt. Hygienickú čistotu ocenia aj alergici. Nezanecháva žiadne potenciálne alergénne usadeniny a nevíri alergény. 

 

Fotografia: Parný mop SC 3 Upright EasyFix Kärcher pre všetky tvrdé zapečatené podlahy. U typov čističov s podlahovou hubicou EasyFix možno prikúpiť vymeniteľné sady utierok z mikrovláken

 

AKO TO FUNGUJE?

Princíp parného čistenia sa zjednodušene dá popísať na paralele tlakového hrnca. Napustíte vodu, pevne ho uzavriete a postavíte na platňu. Voda v uzavrenom priestore sa začne ohrievať, až dôjde k varu. A presne v ten moment vzniká v kotlíku parného čističa para

 

Fotografia: Parný čistič Kärcher SC 1 EasyFix je dodávaný so sadou na čistenie podláh (príslušenstvo, ručné hubice, bodová tryska, power tryska, guľatá kefa, odmerná nádoba). Vďaka čisteniu parou pracujete úplne bez chémie. 

 

KDE TO FUNGUJE? 

Všade. Prekvapí vás, pri koľkých prácach doma využijete paru. Poďme si ukázať, kde všade zasiahnú parné čističe a špina sa vyparí ako para nad hrncom.

 

Fotografia: Parný čistič Kärcher SC 4 EasyFix Iron Kit je použiteľný kdekoľvek v domácnosti. Odstráni aj silne prilepené nečistoty v kúpeľni.

 

  • Podlahy

Šmahom odstránite špinu z akýchkoľvek zapečatených tvrdých podláh (tzn. podláh, kde je zabránené prieniku vlhkosti do podlahy). Parný mop sa nahreje v priebehu chvíle a spoľahlivo odstráni 99,9 % baktérií úplne bez chémie. 

  • Dlaždičky, varné dosky, digestor

Para je univerzálne využiteľná naprieč domácnosťou. Spoľahlivo vyčistíte dlaždičky, varnú dosku aj digestor. 

  • Kúpeľne

Dlaždičky v kúpeľni a sprchové kúty budú žiariť čistotou. Parné čističe využijete pri všetkých povrchoch, ktoré máte obvykle tendenciu drhnúť vlhkou handričkou alebo mydlovou vodou. 

  • Okná a zrkadlá

Otrite sklá ručnou hubicou s parnou utierkou. Potom naparte okennú hubicu sklenenej plochy a stiahnite gumovou stierkou zrazenú paru. Výsledok: Čistotou žiariace okná. 

  • Oblečenie

Vďaka doplnkovej tryske k starostlivosti o textil odstránite žmolky, vlasy aj pachy z obľúbených kúskov oblečenia. Nečakajte na návštevu čistiarne, oblečenie si jednoducho oživíte doma. 

 

Fotografia: Hubica pre starostlivosť o textil k osvieženiu a vyhladeniu odevov a textílií odstráni aj nepríjemný zápach.

 

 

 
Všetky novinky

Súvisiace produkty