5 tipov na presné meranie

Presnosť, to je to, o čo tu kráča. Presné línie s vysokou viditeľnosťou a všetko bez námahy. To sú lasery a laserové diaľkomery Bosch.

Domáci majstri si bez problémov vystačia s krížovými lasermi, ktoré sa najviac hodia pre prácu v interiéri. Sú skvelým pomocníkom pri pripevňovaní políc, obkladaní stien alebo poprípade pri maľbe bytu. Väčšina laserov je samonivelačná, teda sú schopné sa nastaviť do vodorovnej roviny.

Vysoko spoľahlivé a presné sú aj laserové diaľkomery, ktoré vašu prácu dotiahnu do maximálnej dokonalosti. Laserové diaľkomery vypočítajú plochu, objem aj vzdialenosť, merajú na milimetre a niektoré z nich dosahujú dĺžky merania až 100 m. 

1. Krížový laser BOSCH GCL 2-15 G + RM 1

Kombinovaný laser GCL 2-15 G značky Bosch ponúka štyrikrát lepšiu viditeľnosť, a to vďaka zeleným horizontálnym a vertikálnym čiaram. Pracovný dosah laserových bodov dosahuje až 10 metrov hore alebo dole. Súčasťou balenia je aj otočný držiak RM1 Professional, umožňujúci jednoduché zarovnanie laserových čiar okolo kolmých bodov. Výhodou je aj jednoduché ovládanie jednou rukou a intuitívne užívateľské prostredie. Kombinovaný laser ponúka aj možnosť ľubovoľného zvolenia čiarového a bodového režimu. 

Fotografia: Krížový laser BOSCH GCL 2-15 G

2. Čiarový laser BOSCH GLL 2-10

Čiarový laser Bosch GLL 2-10 Professional je kompaktný a intuitívny laser pre nivelačné práce na krátke vzdialenosti. Opäť sa jedná o laser so zelenými laserovými čiarami, ktoré oproti tým červeným ponúkajú až štyrikrát lepšiu viditeľnosť. Laser má odolnú konštrukciu s pogumovaným krytom, zapustenými sklami a s ochranou proti striekajúcej vode a prachu IP 64. Pracovný dosah je 15 metrov.

Fotografia: Čiarový laser BOSCH GLL 2-10


3. Krížový laser BOSCH AdvancedLevel 360 Set

Všestranný pomocník pre presnú niveláciu so zelenou laserovou technológiou. Krížový laser má uhol rozovretia 120° pre dlhé laserové čiary aj na krátku pracovnú vzdialenosť pre precízne výsledky. Tento laser, ako už názov napovedá, je dodávaný v sete so statívom, taškou a batériami.

Fotografia: Krížový laser Bosch AdvancedLevel 360 Set

4. Laserový diaľkomer BOSCH PLR30 C

Digitálny laserový diaľkomer PLR 30 C meria presne až do vzdialenosti 30 metrov. Diaľkomer je vybavený farebným displejom pre optimálne odčítanie výsledkov merania. Výsledky merania je možné získať cez Bluetooth s aplikáciou Bosch PLR measure&go. Určovanie dĺžok, plôch a objemov nikdy nebolo jednoduchšie.

Fotografia: Laserový diaľkomer PLR 30 C

5. Laserový diaľkomer BOSCH PLR50 C

Výpočet plôch, objemov, sčítanie, odčítanie, kontinuálne meranie, funkcia výpočtu podľa Pythagorovej vety, meranie dĺžok, to všetko ponúka laserový diaľkomer Bosch PLR 50 C. Ako už číslo v názve napovedá, tento diaľkomer zvládne presné meranie až do vzdialenosti 50 metrov. Laserový diaľkomer je schopný uložiť posledných desať meraní. Súčasťou diaľkomeru je senzor sklonu umožňujúci presné meranie sklonov a vyrovnávanie objektov.

Fotografia: Laserový diaľkomer PLR50 C Bosch

Potrebujete poradiť pri výbere meracej techniky? Kontaktuje Doktora Kladiva prostredníctvom e-mailu technickeotazky@doktorkladivo.sk a my vám radi poradíme s výberom.

Všetky novinky

Súvisiace produkty