Nový hoblík GHO 26-82 D Professional

Daj drevu tvar! Pokiaľ miluješ prácu s drevom alebo je to tvoj denný chlieb v rámci profesie, Doktor Kladivo má práve pre teba tip na modrú novinku z nemeckej dielne Bosch. Elektrický hoblík GHO 26-82 D PROFESSIONAL.

Fotografia: Elektrický hoblík GHO 26-82 D Professional

Práca s drevom môže byť fyzicky náročná, preto sa každá ušetrená sila počíta. Na elektrický hoblík GHO 26-82 D je síce občas potrebné zatlačiť, no aj napriek tomu svojim výkonom 710 W dokáže opracovať drevo kvalitne a rýchlo. Hobľovanie hrubého dreva, povrchových nerovností, zrážanie hrán alebo vytváranie drážok, to všetko elektrický hoblík zvládne. Hoblíky poháňané elektrikou sa líšia predovšetkým v hĺbke a šírke záberu. Hoblík Bosch GHO 26-82 D sa pyšní hĺbkou záberu 82 mm a nastaviteľnou hobľovaciou šírkou až 2,6 mm. Táto hodnota udáva silu triesky, ktorú je hoblík schopný ubrať na jedno prejdenie cez hobľovací materiál. Čím väčší úber nastavíte, tým je pravdepodobnejšie, že vami zvolený materiál budete hobľovat dvakrát, keďže hoblík nebude po celú dobu v kontakte s hobľovacou plochou, na ktorej vzniknú typické vlnky. Preto sa väčší úber odporúča na zrovnanie väčších nerovností a menší na vyhladenie vzniknutých vlniek.

Fotografia: Hoblík GHO 26-82 D od značky Bosch

Nižšie náklady na údržbu je vždy plus. U hoblíku GHO 26-28 D ušetríte za náklady vďaka možnosti čepele znovu naostriť. Hobľovací nôž možno navyše obrátiť v prípade, že je rezná hrana tupá. Hoblík disponuje vodiacou drážkou hobľovacieho noža, ktorý zaručuje rovnomerné nastavenie výšky pri otáčaní či výmene nožov. Zdravie na prvom mieste! Vždy dbajte na ochranu dýchacích ciest. Hlavne pokiaľ pracujete v prašnom prostredí. Niektoré druhy prachu sú dokonca považované za karcinogénne, obzvlášť v spojení s prídavnými látkami pre ošetrenie dreva. Preto sa snažte zabrániť hromadeniu prachu na pracovisku. Odporúča sa pravidelné čistenie vyfukovania triesok. Pri menších prácach môžete použiť vak na prach a triesky. Pokiaľ pracujete s hoblíkom dlhšie a triesky sa vám množia, vsaďte skôr na odsávaciu hadicu k vysávaču. U hoblíku si tiež môžete zvoliť pomocou páčky vyhadzovanie triesok doprava či doľava. Zvolený smer vyhadzovania triesok je vždy signalizovaný šípkou na páčke.

Fotografia: Hoblík GHO 26-82 D Bosch

Technické parametre hoblíku:

Menovitý príkon: 710 W
Hobľovacia šírka: 82 mm
Hĺbka hobľovania: 2,6 mm
Hmotnosť: 2,8 kg
Nastaviteľná hĺbka drážky: 9 mm
Voľnobežné otáčky: 18 000

A čo by sa vám k hoblíku mohlo ešte hodiť za príslušenstvo? Určite vysávač a sacia hadica. U tohto hoblíku možno pripojiť hadicu k odsávaniu s priemerom 35 mm. S rovnakým priemerom možno tiež pripojiť vrecko na prach z tkaniny s adaptérom. Bočný doraz je súčasťou balenia, ale aj ten sa dá bez väčších problémov dokúpiť. Jediné mínus, ktoré tento modrý profesionál má je, že je dodávaný v kartónovej krabici. Prepravný kufor by bol už skutočne pomyselná čerešnička na torte. Doktor Kladivo vám praje pohodlné hobľovanie.

Potrebujete poradiť pri výbere elektrického náradia? Kontaktuje Doktora Kladiva prostredníctvom e-mailu technickeotazky@doktorkladivo.sk a my vám radi poradíme s výberom.

Všetky novinky

Súvisiace produkty