Bezuhlíkové AKU náradie Narex Brushless

Tradičný český výrobca Narex predstavil novú radu akumulátorového náradia BRUSHLESS (bezuhlíková akumulátorová technika). Mimo iné láka k zakúpeniu možnosti predĺžiť záruku na 3 roky (ako jediná rada náradia od Narexu) u produktov 20 V a 60 V. Tým najväčším trhákom je ale práve samotná prednosť rady Brushless  bezuhlíkový alebo bezkomutátorový motor, optimalizácia, vyváženosť výkonu a dlhšia životnosť. Ako Narex nové stroje vybavil a prečo vybrať práve Brushless?

 

Ako už názov napovedá, bezuhlíkové motory fungujú bez uhlíkov. Uhlíkové motory šlapú vďaka otáčaniu rotora opatreného cievkami v magnetickom poli statoru. V tom komutátor strieda smer prúdu, ktorý prechádza cievkami. Pokiaľ pracujete s vŕtačkou poháňanou uhlíkmi, často zahliadnete poletujúce iskry. Ide o bežnú neduhu uhlíkového motora, uhlíky sú namáhané a dochádza k ich opotrebeniu. Najväčšou neresťou je však obmedzená životnosť, uhlíky je nutné po určitej dobe vymeniť.

 

U technológie, ktorá funguje bez uhlíkov je komutátor nahradený digitálnou či analógovou elektronikou. Náradie je výkonnejšie, ale aj napriek tomu ľahšie a má nižšiu spotrebu energie. Iskry nelietajú, motor sa neopotrebuje a uhlíky sa nemenia. Bezuhlíkové vŕtačky verne a bez nehôd slúžia celé roky. Narex Brushless prichádza s dômyselným systémom Electronic Control&Protection. Hi-Tech systém prepája bezuhlíkovú technológiu s modernými elektronickými prvkami pre optimalizáciu a vyváženosť výkonu, vysokú presnosť, efektivitu a dlhšiu životnosť. Narex si dal záležať aj vo výbave. Rada Brushless v 20V aj 60V variante získala do vienka nemálo "naj".

 

Fotografia: Narex ASR 203-3SB 20V BRUSHLESS e-POWER bezuhlíkový rázový uťahovák s reguláciou výkonu

 

  • 20V STROJE BRUSHLESS majú najkompaktnejšiu konštrukciu vo svojej triede a ich batérie s novou zostavou článku A+++ Narex Li-Ion 4 V prinášajú až o 30 % viac výkonu, aj keď zaberajú o 50 % menej priestoru než porovnateľné akumulátory iných výrobcov. 

 

  • 60V STROJE BRUSHLESS vás dostanú najvýkonnejším ALL-IN-ONE bezkomutátorovým motorom vo svojej triede a najvytrvalejšími akumulátormi na trhu. Sú navrhnuté pre industriálne použitie, čomu odpovedá aj výbava akumulátoru. Nové A+++PLUS 60 V NAREX JUMBO POWER posúvajú hranice výkonu a výdrže AKU náradia do nových dimenzií. Doba prevádzky je viac než dvojnásobná oproti bežne dodávaným vysokokapacitným akumulátorom!

 

Rozhodli ste sa, že Narex Brushless nesmie chýbať vo vašej výbave? Nezabudnite využiť možnosť predĺženia záruky (platí aj na akumulátory a nabíjačky) a zaregistrujte náradie prostredníctvom online formuláru na www.narex.cz

 

 

Fotografia: Narex ASR 600-3SB 60V BRUSHLESS JUMBO POWER bezuhlíkový rázový uťahovák

 

Potrebujete poradiť s výberom náradia? Kontaktujte Doktora Kladiva na e-mail info@doktorkladivo.cz.

 

.

 

Všetky novinky

Súvisiace produkty