Ikonický skrutkovač IXO

Ikonický skrutkovač IXO od značky Bosch sa dočkal v roku 2019 už šiestej generácie. Tento malý velikán je ideálny na každodennú prácu v domácnosti od montovania a rozkladania nábytku až po okorenenie napríklad večere. Neveríte? Poďte sa s nami pozrieť na nespočetné možnosti využitia tohto malého krásavca.

Akumulátorový skrutkovač IXO 6 je vyrábaný v 2 farebných variantách: klasickej zelenej farbe a štýlovej malinovej ružovej, ktorú prostredníctvom hlasovania vybrali sami užívatelia. Hravosť a ľahkosť, to sú hlavné atribúty šiestej generácie skrutkovačov IXO. Samozrejme nový model prešiel radou inovácií. Najzásadnejšia je určite možnosť plnej kontroly nad skrutkovacími prácami s reguláciou rýchlosti otáčok. Vďaka regulácii otáčok môžete dať zbohom rozstrapkanému drevu či poškodeným skrutkám. IXO sa adaptuje každému materiálu. Aj možnosť nabíjania akumulátoru je flexibilnejšia. Skrutkovač možno nabíjať pomocou mikro USB nabíjačky alebo pomocou nabíjacej stanice, ktorú je ale potrebné dokúpiť. Stav nabitia batérie indikujú 3 LED svetlá, vďaka ktorým máte prehľad o zostatkovej prevádzkovej kapacite stroja. Novinkou u šiestej rady je tiež designový úložný box, do ktorého môžete svoj stroj bezpečne uložiť.

Fotografia: Bosch IXO 6 v malinovej farbe

Aj u tejto generácie nechýba rozsiahla ponuka príslušenstva IXO collection, vďaka ktorému môžete premeniť vaše IXO v cool pomocníka pre všetky situácie.

1. Nástavec na rozpálenie grilu IXO

Rozpálenie ohňa nebolo nikdy jednoduchšie a bezpečnejšie. Nástavec je skvelý pre krby alebo grily na záhrade. Zvládne rozpáliť drevené uhlie alebo dopomôže vonku rozpáliť oheň. Bezpečnosť zaisťuje žiaruvzdorný materiál a doplnková slučka. Ďalej je vybavený bezpečnostným popruhom vhodným pri práci blízko plameňov.

Fotografia: Nástavec na rozpálenie grilu pre skrutkovač IXO

2. Nástavec na mletie korenia

Čerstvo namleté korenie, to je základ každého perfektne dochuteného jedla. Tento nástavec zvládne namleť korenie a koreniace zmesy, a tým zaistí jedinečnú chuť vášho pokrmu.  Výhodou je, že mlynček je možné použiť aj samostatne bez skrutkovača. Milovníci hrubšie namletého korenia iste ocenia možnosť nastavenia na hrubšie či jemnejšie mletie.

Fotografia: Nástavec na mletie korenia Bosch IXO

3. Univerzálny rezací nástavec

Domáce kutilské projekty vyžadujúce ľahké rezanie hravo zvládnete aj so skrutkovačom IXO. Stačí pripevniť rezací nástavec a môžete rezať PVC, lepenku, kožu a textil, a to až do hrúbky 6 milimetrov. Nástavec nie je nutné ostriť, pretože je vybavený kotúčom so samoostrením, takže stačí zacvaknúť a rezať.

Fotografia: Univerzálny rezací nástavec pre Bosch IXO

4. Uhlový nástavec IXO

Úzke medzery a stiesnené priestory? S tým si hravo poradíte s pomocou uhlového nástavca. Vďaka ôsmym uhlom nastavenia je skrutkovanie možné takmer všade. Zaoblený design umožňuje nástavcu dosiahnuť aj za roh. Opäť stačí jednoducho zacvaknúť a začať skrutkovať.

Fotografia: Uhlový nástavec pre Bosch IXO

Potrebujete poradiť pri výbere elektrického či akumulátorového náradia? Kontaktuje Doktora Kladiva prostredníctvom e-mailu technickeotazky@doktorkladivo.sk a my vám radi poradíme s výberom.

Všetky novinky

Súvisiace produkty