364
1816 €

Elektrocentrály

Čo robíte, keď dôjde k neočakávanému výpadku prúdu? Zaobstarajte si elektrocentrálu respektíve generátor  a nikdy sa neocitnete bez elektriny. Záložné zdroje sa nazývajú záložné generátory, záložné agregáty či záložné elektrocentrály. Vyberte si nekompromisného pomocníka, ktorý sa uplatní všade. Elektrocentrály  vo veľkej miere využijete v stavebníctve, pri montážnych prácach, ako záložné zdroje pre firmy a domy, do mobilných servisných stredísk, ako alternatívne zdroje v dielni a v mnohom ďalšom.

Elektrárne sú dôležitým zdrojom elektrickej energie pre celý rad aplikácií, od malých domácich zdrojov až po veľké priemyselné zariadenia.Existuje niekoľko typov elektrární, vrátane elektrární poháňaných benzínom alebo plynom. Každý typ má svoje výhody a nevýhody, výber závisí od vašich potrieb.

Benzínový generátor

Benzínová elektrocentrála je najčastejšie používaná zo všetkých typov elektrocentrál. Môže sa používať ako zdroj energie pre jednotlivé elektrické náradie, ale aj ako záložný zdroj energie pre domy alebo pre náradie na stavbách a pod.

Plynová elektrocentrála

Plynová elektrocentrála funguje na plyn LPG (propán-bután). Má podobný výkon ako benzínová verzia elektrárne, je však šetrnejšia k životnému prostrediu a menej náročná na údržbu. Môže sa používať ako zdroj energie pre domáce spotrebiče, záhradnú techniku alebo dokonca na použitie v dielňach.

Elektrocentrála môže mať 2 základné vyhotovenia:

  • Mobilná elektrocentrála lacnejšia, s nižšou hmotnosťou, rozmermi a výkonom. Tento typ je vhodný na použitie na cestách.
  • Stabilná elektrocentrála - na trvalé umiestnenie na jednom mieste. Tento typ býva výkonnejší ako mobilná elektráreň.

Elektrocentrála môže mať aj množstvo ďalších užitočných funkcií, ktoré vám ešte viac uľahčia prácu (kontrolný displej, automatické spínače, diaľkové ovládanie, ovládanie GSM atď.) 

Ako si vybrať elektrocentrálu

Pozornosť venujte výkonu elektrocentrály a počtu fáz s ňou spojených. Pre menej náročné aplikácie sú určené jednofázové elektrocentrály, ktorých výkon je zvyčajne do 5 kVA. Rozpoznať ich možno podľa klasickej dvojpólovej zásuvky a výstupného napätia 230 V pri frekvencii 50 Hz. Ľahko k nim pripojíte väčšinu domácich elektrických spotrebičov.

Pre dielne a staveniská sú vhodnejšie trojfázové elektrické napájacie jednotky. Tie majú 4 alebo 5 kolíkovú zásuvku s výstupným napätím 400 V pri frekvencii 50 Hz. Môžu teda napájať aj energeticky náročné stavebné stroje alebo priemyselné zariadenia.

 

Hlučnosť generátora energie sa meria v decibeloch (dB) a ovplyvňuje pohodlie a bezpečnosť počas používania. Vyberte si energetický generátor s najnižšou hladinou hluku, aby bola vaša práca pohodlná aj bezpečná.

Pri kúpe generátora elektrickej energie je dobré približne vypočítať výkon plánovaných pripojených zariadení pre prípadné poddimenzovanie alebo predimenzovanie.

Ak hľadáte spoľahlivého predajcu elektrocentrál, ktorý ponúka kvalitné a odborné poradenstvo, tak ste na správnom mieste!

Produktov v porovnávači 1
Porovnávač